24.06.2014, 11:30

Формула-1. Гран-Прі Австрії: Ніко Росберг здобуває третю перемогу,черговий дубль Mercedes [+Фото]

Гран-Прі Австрії повернулося до Формули-1 після 11-річної перерви. У Шпільберзі шанувальників Королівських перегонів чекала чимало сенсацій.
Цього сезону уже всі звикли до тотального домінування пілотів Mercedes, але в Австрії на першій лінії стартового поля виявилися два боліди Williams. Феліпе Масса виграв 16 поул в кар'єрі. Вальтер Боттас став другим, а Ніко Росберг задовольнявся лише третім місцем. Льюїс Хемілтон кваліфікацію провалив і показав тільки дев'ятий час. Четвертим став Фернандо Алонсо, за яким розташувалися Ріккардо, Магнуссен, Квят і Райкконен.

Формула-1. Гран-прі Канади: дивовижна гонка закінчилася перемогою Даніеля Ріккардо [+Фото]

Чинний чемпіон світу Себастьян Феттель в цьому сезоні розчаровує. На домашньому трасі Red Bull він став тільки 13 у кваліфікації, а гонка фактично закінчилася для нього вже на першому колі через чергові проблеми з мотором.

Загалом, за винятком Хемілтона і Феттеля, кваліфікацією були задоволені всі. Старт виграв Масса, Боттас пропустив Росберга, але відразу повернув позицію, а Хемілтон зміг відразу відіграти 5 місць. Масса протримався в лідерах 15 кіл, аж до свого першого піт-стопа, на якому він примудрився втратити два місця і виїхав на трасу тільки третім. Відразу бразильця атакував і обігнав Хемілтон.

Після проблем з двигуном на 1-му колі Феттель зумів пожвавити свій болід, але він програвав лідерам вже більше кола. Додатково Себастьян пошкодив переднє антикрило в боротьбі з Гутьєрресом, і штаб Red Bull прийняв рішення зазвати його в бокси, звідки він вже так і не виїхав. Навряд чи хтось міг припустити в кінці минулого сезону, що Феттель, який виграв підряд чотири чемпіонські титули, опиниться в такому провальному положенні...

Міхаеля Шумахера повернули до життя

На тридцятому колі Росберг обігнав Боттас і вийшов в лідери, після чого фінського гонщика за рахунок піт-стопа обігнав і Хемілтон. Тепер пілотам «срібних стріл» ніщо не заважало оформити черговий дубль, що вони й зробили. Ніко Росберг виграв третю гонку в сезоні і відірвався від Хемілтона вже на 29 очок. Це означає, що і з наступного Гран-Прі Великобританії, незалежно від його результатів, Ніко буде лідером чемпіонату. І якщо в особистому заліку інтрига ще зберігається, то в Кубку Конструкторів ситуація зовсім інша - можна зі стовідсотковою ймовірністю стверджувати, що команда Mercedes вже виграла цей трофей. Відрив від команди Red Bull, яка займає другу позицію, складає 158 очок. Безперечно, цього року Росберг і Хемілтон поза конкуренцією – саме вони і розіграють між собою чемпіонську корону.

1.Н.Росберг Mercedes 1:27.54.976 209.531