09.09.2014, 18:35

Формула-1. Гран-прі Італії: Льюїс Хемілтон – тріумфатор Монци

Минулого уїк-енду завершився етап Формули-1 у італійській Монці. Переможний дубль оформили пілоти команди Mercedes: першим фініш перетнув Льюїс Хемілтон, а слідом за ним Ніко Росберг. На третій сходинці опинився Феліпе Масса.
У суботу Льюїс завоював поул, випередивши напарника майже на три десятих. Гонщики Mercedes знову зайняли весь перший ряд, з другого стартували гонщики Williams, з третього – McLaren. Фернандо Алонсо з Ferrari, для якої цей трек вважається домашнім, стартував з сьомої позиції.

Компанія Pirelli привезла в Монцу «жорстку» пару складів - Hard і Medium.

Хюлкенберг, Сутіл, Гутьєррес, Грожан, Квят та Еріксон стартували на Hard, решта почали гонку на Medium.

22. М.Еріксон/ Caterham/ 1:28.562

Через проблеми з ERS Хемілтон стартував погано - Росберг став першим. Боттас і Ріккардо втратили багато позицій. Хюлкенберг піднявся на дев'яте місце.

Перша десятка на 2-му колі: Росберг - Магнуссен - Масса - Хемілтон - Феттель - Баттон - Алонсо - Перес - Хюлкенберг - Райкконен.

До третього кола Росберг відірвався від Магнуссен на 2.8 с. На 5-му колі Масса і Хемілтон випередили Магнуссен, на 6-му Боттас обігнав Хюлкенберга.

На 6-му колі Чілтон вилетів з траси.

На 9-му колі Росберг помилився на гальмуванні в першій шикані, втративши півтори секунди. Боттас випередив Райкконена в боротьбі за дев'яте місце, Хемілтон - Массу в боротьбі за друге.

Перша десятка на 10-му колі: Росберг – Хемілтон - Маса - Магнуссен - Феттель - Баттон - Алонсо - Перес - Боттас - Райкконен.

На 14-му колі Боттас випередив Переса в боротьбі за восьме місце.

Перша десятка на 15-му колі: Росберг - Хемілтон - Масса - Магнуссен - Феттель - Баттон - Алонсо - Боттас - Перес - Райкконен.

На 16-му колі Боттас випередив Алонсо, а на 18-му - Баттона, піднявшись на шосте місце.

На 19-му колі Феттель змінив гуму, на 20-му - Перес і Хюлкенберг, на 21-му - Райкконен, на 22-му - Грожан, Магнуссен і Алонсо. Боттас випередив Магнуссен в боротьбі за четверте місце.

На 23-му колі Баттон змінив гуму, на 24-му - Масса, на 25-му - Росберг, Боттас, Вернь і Сутіл, на 26-му - Хемілтон, на 27-му - Ріккардо.

На 28-му колі Хемілтон випередив Росберга, який допустив чергову міні-помилку.

На 29-му колі Алонсо вибув з боротьби, зупинивши машину в зоні безпеки першого повороту через відмову силовий установки.

Перша десятка на 32-му колі: Хемілтон - Росберг - Масса - Феттель - Магнуссен - Боттас - Перес - Баттон - Райкконен - Ріккардо.

На 34-му колі Ріккардо випередив Райкконена в боротьбі за дев'яту позицію. Боттас пресингував Магнуссен, який потім витіснив фіна за межі траси. Як результат - + 5 секунд до остаточного часу для данця.

На 37-му Боттас обігнав Магнуссен, на 39-му Баттон випередив Переса, але Серхіо відразу відігрався. Ріккардо випередив Баттона.

Боттас обігнав Феттеля в боротьбі за 4-ту позицію, а Ріккардо - Переса в боротьбі за 7-у.

Перша десятка на 42-му колі: Хемілтон - Росберг - Масса - Боттас - Феттель - Магнуссен - Ріккардо - Перес - Баттон - Райкконен.

На 44-му колі Ріккардо випередив Магнуссен в боротьбі за 6-у позицію, а на 47-му Ріккардо випередив Феттеля.

Перша десятка на 50-му колі: Хемілтон - Росберг - Масса - Боттас - Ріккардо - Феттель - Магнуссен - Перес - Баттон - Райкконен.

Отже, Льюїс Хемілтон виграв гонку, здобувши 28-ту перемогу в кар'єрі і шосту в сезоні. Росберг фінішував другим. Це сьомий переможний дубль Mercedes в цьому році. Феліпе Масса фінішував третім. Williams випередила Ferrari в Кубку конструкторів, піднявшись на третю сходинку.

Наступна гонка відбудеться в нічному Сінгапурі через 2 тижні.