Ми у Facebook
18.09.2014, 09:26

Реєстраційний номер облікової картки платника податків: питання та відповіді

Відповідно до діючого податкового законодавства України, кожній фізичній особі присвоюється реєстраційний номер облікової картки платника податків. З початку 2014 року в ДПІ у м. Рівному видано 3955 карток платника податків.
Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, які найчастіше виникають у громадян у разі звернення задля присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.

- Чи може законний представник або уповноважена особа отримати реєстраційний номер облікової картки на неповнолітню особу?

Подати відповідному контролюючому органу Облікову картку за формою № 1ДР, яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі, та отримати документ, що засвідчує реєстрацію неповнолітньої особи у Державному реєстрі, може законний представник чи уповноважена особа за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, документа, що посвідчує особу довірителя (одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника) або його ксерокопії (з чітким зображенням), свідоцтва про народження дитини, а також засвідченої у нотаріальному порядку довіреності, наданої довірителем на здійснення таких дій.

- Чи обов’язково отримувати реєстраційний номер облікової картки неповнолітнім особам, які не отримують доходів та не мають обов’язку щодо сплати податків?

Якщо фізична особа не має обов’язків щодо сплати податків, не отримує доходів, що підлягають оподаткуванню, та не підпадає під визначення платника податків, то немає підстав для включення відомостей про неї до Державного реєстру.

Податковим кодексом України не передбачена обов’язкова реєстрація громадян у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків ні з моменту їх народження, ні з настанням певного віку.

- Протягом якого часу є дійсним реєстраційний номер облікової картки фізичної особи платника податків?

Реєстраційні номери, що надаються фізичним особам (як резидентам, так і нерезидентам) зберігаються за ними протягом усього їх життя та у разі отримання такими особами іншого громадянства чи зміни громадянства не підлягають скасуванню та заміні, за винятком якщо після видачі облікової картки фізичної особи - платника податків встановлені порушення чи неточності при формуванні реєстраційних номерів.

- В який термін видається документ, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, у разі його втрати (зіпсування)?

Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, надається протягом п’яти робочих днів з дня звернення фізичної особи, її законного представника або уповноваженої особи до контролюючого органу за місцем проживання фізичної особи, або за місцем отримання доходів, або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування.
Фізичні особи - громадяни України, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, отримання доходів, місцезнаходження іншого об’єкта оподаткування, можуть звернутися за отриманням документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, до будь-якого контролюючого органу. У такому разі строк видачі документа може бути продовжено до десяти робочих днів.

- Яким чином до паспорта громадянина України можуть бути внесені дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків?

Відповідно до п. 12 р. VІІ Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 року № 779, контролюючим органом за місцем проживання фізичної особи, або за місцем отримання доходів, або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування на прохання фізичної особи до паспорта громадянина України можуть бути внесені (сьома, восьма або дев’ята сторінки) дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру за формою, наведеною у додатку 4 до цього Положення.

- Чи підлягає подальшому використанню реєстраційний номер облікової картки у разі смерті фізичної особи?

У разі смерті фізичної особи реєстраційний номер облікової картки закривається і не підлягає подальшому використанню.

- Чи може фізична особа, яка раніше була зареєстрована в Державному реєстрі за реєстраційним номером облікової картки платника податків, відмовитися від реєстраційного номера та якою датою закривається облікова картка платника податків?

Фізична особа, яка раніше була зареєстрована в Державному реєстрі за реєстраційним номером облікової картки платника податків, та через свої релігійні переконання відмовляється від реєстраційного номера облікової картки платника податків, подає повідомлення за ф. № 1П до контролюючого органу. При цьому, датою закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків є дата внесення відмітки до паспорта громадянина України.







На правах реклами