13.10.2014, 18:31

Формула-1. Гран-Прі Росії: Хемільтон здобуває 9-у перемогу у сезоні

Після проведення російського Гран-прі стала достроково відома команда-володар Кубка Конструкторів.
Команда Mercedes AMG достроково виграла цей престижний трофей. Перевага «срібних стріл» над суперниками в цьому році настільки очевидна, що ніхто не посміє це заперечити.

Пілоти команди-чемпіона 2015 року в черговий раз здобули дубль. Чудово виступив Ніко Росберг, який зміг прорватися з передостаннього місця на друге. Першим ж приїхав Люїс Хемільтон.

Кваліфікація у суботу піднесла відразу кілька сюрпризів. Данило Квят показав п'ятий час, а чинний чемпіон Себастьян Феттель – 11 місце.

Хемілтон і Росберг поділили першу лінію стартового поля, слідом за ними розмістилися Боттас, Баттон, Квят, Ріккардо, Алонсо, Райкконен, Вернь і чотириразовий чемпіон Феттель.

На старті гонки Ніко Росберг відразу постарався захопити лідерство. Правда, лідирував він усього кілька десятків метрів, після чого не вписався в поворот і виїхав за межі траси. На другому колі він відправився в бокси міняти гуму, на якій проїхав усю гонку.

Хемілтон, Боттас, Баттон і Алонсо відразу почали відриватися від переслідувачів. Після перших піт-стопів гонка практично втратила інтригу: Хемільтон впевнено лідирував, позиціям Боттаса і Баттона ніхто не погрожував. Алонсо втратив два місця через заминки в боксах, а Росберг вміло розправлявся з суперниками, піднімаючись все вище і вище.

Як результат - Хемільтон впевнено довів гонку до кінця і став першим переможцем Гран-Прі Росії, здобувши дев'яту перемогу в сезоні і збільшивши відрив від Росберга до 17 очок. До того ж, дубль пілотів Mercedes дозволив німецькій стайні достроково завоювати Кубок Конструкторів.

До кінця чемпіонату залишилося всього три гонки, а боротьба за чемпіонство в особистому заліку тільки розпочинається. Так хто ж стане тріумфатором Королівських перегонів 2014 року? Хемільтон, чи Росберг? Можна не сумніватися, що попереду нас чекає цікава боротьба за чемпіонський титул, результат якої передбачити дуже складно.