10.11.2014, 17:40

Формула-1. Гран-прі Бразилії: перемога Росберга загострила боротьбу за чемпіонство

Гонка у Бразилії так і не дала відповідь на питання, «хто стане достроковим чемпіоном сезону 2014 року». Поул завоював Ніко Росберг, який достроково виграв новий приз FIA за найбільше число перемог у кваліфікації (10). Хемілтон стартував другим. За ним - Масса з Боттасом, та Баттон з Феттелем.
Шинники спочатку планували привести в Сан-Паулу жорстку пару складів Hard і Medium, але після критики з боку гонщиків і команд змінили вибір на Medium і Soft.

Хюлкенберг, Грожан, Сутіл і Квят стартували на Medium, інші починали гонку на Soft.

На старті обійшлося без інцидентів. Росберг зберіг лідерство, Феттель втратив дві позиції.

Гонщики постаралися майже відразу позбутися Soft. На 5-му колі Мальдонадо змінив гуму, на 6-му - Масса і Перес, на 7-му - Боттас, Баттон і Феттель, на 8-му - Росберг, Магнуссен, Алонсо і Ріккардо, на 9-му - Хемілтон, Гутьєррес і Райкконен. Льюїс повернувся на трасу відразу за Ніко.

Масса перевищив швидкість на піт-лейн, отримавши п'ятисекундний штраф. На 10-му колі Вернь змінив гуму. На 14-му колі Росберг випередив Хюлкенберга, що стартував на більш жорсткій гумі і не заїжджає в бокси, знову очоливши гонку. На 16-му Хюлкенберга випередив Хемілтон, а на 17-му Ніко змінив гуму.

Перша десятка на 25-му колі: Росберг - Хемілтон - Масса - Боттас - Баттон - Магнуссен - Алонсо - Феттель - Ріккардо - Райкконен - Гутьєррес.

Хемілтон накрутив темп і вилетів в зону безпеки четвертого повороту, втративши близько шести секунд.

На 40-му колі на машині Ріккардо зламався важіль передньої підвіски. Даніель звернув у бокси і вибув з боротьби – перший вибувший у гонці.

Перша десятка на 42-му колі: Росберг - Хемілтон - Маса - Баттон - Феттель - Магнуссен - Алонсо - Боттас - Хюлкенберг - Райкконен.

На 45-му колі Алонсо випередив Магнуссен в боротьбі за шосту позицію.

Хемілтон скоротив відставання від Росберга до двох секунд. На 52-му Хемілтон провів піт-стоп, повернувшись на трасу відразу за напарником.

Перша десятка на 64-му колі: Росберг - Хемілтон - Масса - Баттон - Феттель - Райкконен - Алонсо - Магнуссен - Хюлкенберг - Боттас.

На 66-му колі Грожан зупинив машину в десятому повороті - вона активно диміла, маршалам довелося взяти вогнегасники.

Алонсо кілька кіл пресингував Райкконена в боротьбі за шосту позицію і на 68-му вийшов вперед.

Боротьба лідерів тривала до останнього кола, але позиції не змінилися. Ніко Росберг виграв гонку, здобувши п'яту перемогу в сезоні і восьму в кар'єрі, скоротивши відставання в особистому заліку до 17 очок. Льюїс Хемілтон фінішував другим - у Mercedes 11-й переможний дубль в сезоні. Феліпе Масса піднявся на третю сходинку подіуму на домашній трасі.

Фінальна гонка в Абу-Дабі, яка відбудеться через два тижні, розставить усе по своїм місцям.

18. Даніель Ріккардо (Red Bull) - не фінішував

У загальному заліку Формули-1 лідирує Хемілтон - 334 очки. У Росберга - 317, а третім йде Ріккардо - 214.

Кубок конструкторів. 1. Мерседес - 651. 2. Ред Булл - 373. 3. Вільямс - 254. 4. Феррарі - 210. 5. Макларен - 161. 6. Форс-Індія - 127. 7. Торо Россо - 30. 8. Лотус - 10. 9. Маруся - 2.

Нагадаємо, минулу гонку, гран-прі США, яка відбулася тиждень назад, виграв Льюїс Хемілтон. Його напарник по команді Ніко Росберг фінішував другим. Третина місце дісталася гонщику команди Ред Булл Дані Ріккардо.