Ми у Facebook
23.12.2014, 08:55

Із 20 січня розпочнеться чергова хвиля мобілізації [ІНФОГРАФІКА]

Про це повідомив секретар РНБО Олександр Турчинов за підсумками засідання ради. За словами Турчинова, перша хвиля мобілізації строком на 90 днів розпочнеться з 20 січня, друга, тривалістю 60 днів, орієнтовно, почнеться в квітні, третя, також 60 днів, - з червня.
Призов-2015 у цифрах і датах

РНБО готує три хвилі мобілізації, але 18-річних юнаків брати не будуть
В Україні наступного року очікується ще три хвилі мобілізації. Новопризначений секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Рада нацбезпеки вже прийняла відповідне рішення. "Протягом цих трьох хвиль мобілізації ми повинні повністю забезпечити необхідною кількістю особового складу наші Збройні сили, Нацгвардію та прикордонні служби", – сказав Турчинов.

Кого накриє хвиля. Так, перша хвиля мобілізації-2015 почнеться вже з 20 січня і триватиме 90 днів. Дві наступні хвилі заплановані на квітень і червень, по 60 днів кожна. Новомобілізованими хочуть замінити наших солдатів, які зараз на передовій, хоча самі бійці поки не вірять своєму щастю, мовляв, втомилися і хотіли б додому, але бояться, що насправді новобранці можуть просто посилити їхні ряди.

Як розповів "Сегодня" співробітник прес-служби Міноборони України Валентин Буряченко, мобілізація буде частковою, а не загальною. "Ці хвилі передбачають собою заміну тих солдатів, які призивалися в ході таких же трьох хвиль часткової мобілізацію в 2014 році, – сказав Буряченко. – Призивати будуть тих же військовозобов'язаних запасу. Упор, у першу чергу, буде на добровольців і резервістів".

Відмовитися не можна.

Президент Петро Порошенко планує звільнити частину воєнкомів, і замінити тими, хто вже служив у зоні бойових дій на Сході, а також ввести відповідальність за "якість призовників".

"У ЗСУ та інші військові формування повинні бути призвані виключно патріотично налаштовані громадяни України, фізично підготовлені до служби, морально і психологічно здорові, які мають відповідну військово-професійну підготовку та здатні зі зброєю в руках захищати суверенітет, незалежність і територіальну цілісність країни", – резюмував Порошенко.

Однак на ділі, як пояснюють у військкоматі, це не означає, що можна відмовитися служити, повідомивши, що ти не настільки великий патріот, та й взагалі – пацифіст і за мир у всьому світі.

"Звичайно, якщо призовник буде впиратися, говорити, що він не патріот, то його небезпечно брати на передову, закликати будемо в першу чергу тих, хто хоче захищати Батьківщину, – пояснив один з воєнкомів. – Але взагалі за ухилення світить до 3 років обмеження волі...".

Знову не за контрактом.

Крім того, в 2015 році буде відновлено призов на строкову військову службу. Однак тепер в армію будуть закликати не з 18 років, а з 20. Верхнє вікове обмеження для призовника також буде зрушено на два роки: замість 25 – 27 років. Більш того, термін служби також буде збільшений до півтора років (був 1 рік. – Авт.). "Громадяни з вищою освітою проходитимуть службу протягом року", – зазначив Олександр Турчинов.



Статті по темі:

Що таке мобілізація і якою вона буває?

Якщо прийшла повістка про мобілізацію: що необхідно взяти з собою [СПИСОК РЕЧЕЙ]

В Україні можлива четверта хвиля мобілізації

Рівненщина: за ухилення від мобілізації отримав строк





На правах реклами